Didim Tour
+90 (541) 761 15 45
Online-WhatsApp-Support
info@didimtour.com
Für Fragen und Reservierungen
Blog

Blog


Blog

Yunan Adalarına Kapıda Vize İçin Bilmeniz Gereken Her Şey

Ege ve Akdeniz'in sıcak kıyı şehirleri gibi, adalar da tatilciler için bir cennettir. Sadece Türkiye'de değil, Yunanistan da birbirinden renkli tatil destinasyonları sunar

Yunan Adalarına Kapıda Vize İçin Bilmeniz Gereken Her Şey

Yunan Adalarına Kapıda Vize İçin Bilmeniz Gereken Her Şey

Ege ve Akdeniz'in sıcak kıyı şehirleri gibi, adalar da tatilciler için bir cennettir. Sadece Türkiye'de değil, Yunanistan da birbirinden renkli tatil destinasyonları sunar. Kuşadası ve Kaş gibi yerlerden şimdi Yunan adalarını kapıda vize alarak keşfedebilirsiniz. Yunanistan, bazı Yunan adalarına giriş için Türk vatandaşlarına 7 günlük kapıda vize verme kararı aldı. Hangi Yunan adaları bu kapıda vize politikasına sahip, kapıda vize nasıl alınır ve bu uygulama ne zaman başlıyor? Her şeyi sizin için açıkladık.

Kapıda Vize ile Yunan Adaları Rehberi

Kapıda vize alarak ziyaret edebileceğiniz 10 Yunan adası bulunmaktadır ve size 7 günlük giriş hakkı tanır. Yunanistan'ın kapıda vize kararı sonrası tatil planlarınızı değiştirmeyi düşünüyorsanız, bu 10 Yunan adasını öğrenme zamanı gelmiş demektir.

İşte kapıda vize ile ziyaret edebileceğiniz 10 Yunan adası:

Sakız Adası
Midilli Adası
Rodos Adası
Sisam Adası
Kos Adası
Meis Adası
Patmos Adası
Leros Adası
Kalimnos Adası
Sömbeki Adası
Kapıda Vize Uygulaması Ne Kadar Sürecek?

Bu 10 Yunan adasına kapıda vize uygulaması yıl boyunca sürecektir. Böylece, sadece yaz aylarında değil, bahar ve kış tatillerinde de büyüleyici Yunan adalarını keşfetme şansınız olacak.

Kapıda Vize Nedir?

Kapıda vize, yabancı bir ülkenin sınırında alınan ve turistlere belirli bir süre için giriş izni veren vize türüdür. Bu olanak, ülkeler arası anlaşmalar sayesinde mümkün olmakta ve çoğu kişiye kolaylıkla verilmektedir. Vizenin geçerlilik süresi ve ücreti ülkeden ülkeye değişiklik gösterir.

Yunan Adalarına Kapıda Vize Nasıl Alınır?

Yunan adalarına kapıda vize başvurusu, Yunanistan tarafından yetkilendirilmiş seyahat acenteleri ve akredite acenteler aracılığıyla yapılır. İlgili acentelere gerekli belgeleri sunmanız ve vize ücretini ödemeniz gerekmektedir. Yunan gümrük yetkilileri vizeyi onaylarsa, adalara girişiniz sağlanır. Seçtiğiniz Yunan adasına seyahat ettiğinizde, eğer daha önce biyometrik kaydınız yapılmamışsa, girişte yetkililer parmak izi taraması isteyebilir.

Vize başvuruları, seyahat tarihinden 7 iş günü önce yapılmalıdır. Ayrıca, pasaportunda Kuzey Kıbrıs giriş damgası olan kişiler Yunanistan'dan kapıda vize alamazlar.

Kapıda Vize için Gereken Belgeler Nelerdir?

Belirlenen Yunan adalarına girebilmek için kapıda vize gereklidir. Kapıda vize başvurusu için aşağıdaki belgeler gereklidir:

En az 6 ay geçerli bir pasaport (Kuzey Kıbrıs giriş damgası bulunmamalı)
3.5 x 4.5 cm ölçülerinde iki biyometrik fotoğraf
Nüfus cüzdanı ve fotokopisi
Seyahat masraflarını karşılayacak miktarda paranın bulunduğu üç aylık banka hesap dökümü
Konaklanacaksa, otel rezervasyonu
Seyahat sigortası
Feribot bileti
Seyahat sağlık sigortası
Kimlik fotokopisi
Başvuru formu
60 Euro vize ücreti
Yunan Adalarına Kapıda Vize Ücreti Ne Kadar?

Yunan adalarına kapıda vize ücreti 60 Euro'dur. Bu vize, belirlenen 10 adada 7 gün geçerli olup, vize süresi aşıldığında veya belirlenen adaların dışına çıkıldığında para cezası uygulanabilir.

10 Yunan Adasına Kapıda Vize Uygulaması Ne Zaman Başlıyor?

10 Yunan adasına kapıda vize uygulaması başlamıştır. Program 2024 yılı boyunca geçerli olacak. Böylece tatil planlarınızı Yunan adalarını kapsayacak şekilde yapabilirsiniz. İster bir adaya gidip detaylı bir şekilde keşfedin, ister birkaçını ziyaret etmek için bir tura katılın, 7 günlük giriş hakkı adaları keşfetmek için oldukça idealdir.

Hangi Yunan Adaları Kapıda Vize ile Ziyaret Edilebilir?

Kapıda vize ile ilgili her detayı öğrendiğinize göre, şimdi tatil planlama zamanı. Her bir Yunan adası, benzersiz güzellikler ve deneyimler sunar. Bu adaları yakından tanımaya ne dersiniz?

İşte kapıda vize alarak ziyaret edebileceğiniz 10 Yunan adası:

Sakız Adası - Sakız üretimi ve ortaçağ köyleriyle tanınır.
Midilli Adası - Fosilleşmiş ormanı ve şair Sappho'nun evi olmasıyla ünlüdür.
Rodos Adası - Antik harabeleri, özellikle de Antik Dünya'nın Yedi Harikasından biri olan Rodos Heykeli'nin bulunduğu yer olarak ünlüdür.
Sisam Adası - Şarap üretimi ve matematikçi Pythagoras'ın doğum yeri olarak bilinir.
Kos Adası - Tıbbın babası Hippokrates'in doğum yeri olarak ünlüdür.
Meis Adası - Renkli mimarisi ve kristal berraklığında suları ile bilinir; Yunan adalarının en doğusundadır.
Patmos Adası - Aziz Yuhanna'nın Vahiy Kitabı'nı yazdığı yer olarak bilinir.
Leros Adası - Doğal güzellikleri ve sakin plajları ile dikkat çeker.
Kalimnos Adası - Sünger dalışı mirası ve kaya tırmanışı noktaları ile ünlüdür.
Sömbeki Adası - Pitoresk limanı ve neoklasik mimarisi ile tanınır.